Produkty

Miernik grubości lakieru GL-8 - sprężysta sonda
Miernik grubości lakieru GL-8s - sonda na przewodzie z głowicą zawieszoną sprężyście

 
Pomiar i wszystkie funkcje przedstawiane są na wyświetlaczu LCD.


Rozdzielczość pomiaru wynosi:
- 10µm lub 1µm (w zależności od ustawień w MENU)


Zakres pomiarowy:
- od 0µm do 2000µm.


Wbudowana pamięć:
- 200 pomiarów


Obsługa miernika jest bardzo intuicyjna. Urządzenie jest w całości wyprodukowane w Polsce.


Zalety:


* zastosowanie i rozwiązanie w mierniku lakieru zgłoszone do Urzędu Patentowego RP
** rozwiązanie techniczne w mierniku lakieru zgłoszone do Urzędu Patentowego RP
Wzór obudowy zgłoszony do OHIM (wzór zastrzeżony europejski)


Grubościomierz lakieru GL-8 jest nowatorskim, jedynym na rynku rozwiązaniem, posiadającym funkcję podpowiadającą (na wyświetlaczu LCD) czy lakier jest oryginalny, za gruby czy może jest szpachla. Zastosowanie i rozwiązanie techniczne tej funkcjonalności zostało zgłoszone do UP RP.


Miernik posiada głowicę pomiarową zawieszoną sprężyście, która skonstruowana jest w ten sposób, że podczas dociskania sondy do badanej powierzchni, "wsuwa" się 2-3mm. Dzięki temu pomiar staje się dokładniejszy ze względu na bardziej równomierny docisk do badanej powierzchni.


Funkcja ASYSTENT podpowiada oceniającemu samochód czy miał on naprawy blacharsko-lakiernicze.Urządzenie pod tym względem zostało zgłoszone do UP RP.


Gdy funkcja jest włączona, miernik wyświetla na wyświetlaczu podczas dokonywania pomiarów komunikaty informujące o stanie blacharki:


W/w komunikaty są skrótowe ze względów technicznych (ograniczona liczba znaków na wyświetlaczu). Producent zastrzega sobie możliwość zwiększenia lub zmniejszenia ilości przedziałów podczas unowocześniania przyrządu.


Należy zaznaczyć, że funkcja ASYSTENT ma jedynie pomóc w interpretacji pomiarów, nie może ona być podstawą do jednoznacznej odpowiedzi na pytanie czy samochód miał naprawy blacharsko-lakiernicze. Niemniej jednak dużo osób dokonujących ocen samochodów nie wie tak naprawdę co dana grubość lakieru oznacza, dlatego powyższa funkcja ma w tym pomóc.


Funkcja HOLD umożliwia na dokonanie pomiaru i zatrzymanie go, dzięki czemu możemy miernik oddalić od badanej powierzchni i odczytać pomiar. Funkcję HOLD można wyłączyć z poziomu MENU, mamy wtedy możliwość dokonywania pomiaru w sposób ciągły.


Sygnalizacja dźwiękowa przydaje się zwłaszcza podczas dokonywania pomiaru z włączoną funkcją HOLD. Po dokonaniu pomiaru miernik informuje nas o tym fakcie krótkim sygnałem dźwiękowym.


Zasilanie 2x bateria alkaiczna R3 (AAA) "cienkie paluszki". Dzięki zastosowaniu nowoczesnej konstrukcji, miernik ten jest bardzo ekonomiczny. Do jego zasilania wystarczą dwa tzw. "cienkie paluszki" alkaiczne. Czas pracy na takiej baterii sięga nawet kilkunastu godzin ciągłej pracy. Rozwiązanie zasilacza w mierniku zostało zgłoszone do UP RP.


Wbudowane trzy języki. Z poziomu MENU można wybrać jeden z trzech języków: polski, angielski i niemiecki. Możemy dostosować miernik również do innych języków.


Obudowa miernika została zgłoszona do OHIM (wzór zastrzeżony europejski).


Podstawowe cechy przyrządu:


Do miernika dołączona jest gwarancja oraz dokładna instrukcja obsługi.
Mierniki kupisz u naszych dystrybutorów w super cenach: KUP TERAZ