Produkty

Miernik grubości lakieru GL-6s, GL-6Hs - sonda umieszczona na przewodzie

 

Grubościomierz lakieru GL-6s, GL-6Hs umożliwia pomiar grubość lakieru na blasze samochodowej stalowej, stalowej ocynkowanej lub aluminiowej. Umożliwia również przystosowanie do innych metali. Sonda umieszczona na przewodzie. Pomiar prezentowany jest na wyświetlaczu LCD.

 
Rozdzielczość pomiaru:
- 1µm lub 10µm (wybór w MENU)

 
Zakres pomiarowy:
- od 0µm do 1100µm.

 
Pamięć:
- 100 pomiarów.

 
Zastosowano przydatną funkcję pomiaru względem wybranego punktu odniesienia (patrz opis poniżej specyfikacji). Wersja GL-6Hs posiada funckję HOLD - mrożenie pomiaru.

 
Obsługa miernika jest bardzo intuicyjna. Urządzenie jest wyprodukowane w Polsce.

 
Podstawowe cechy przyrządu:  

Pomiar względem punktu odniesienia


Za pomocą tej funkcji możemy wykonywać pomiary względem wybranego punktu. Funkcja jest przydatna podczas porównywania kilku badanych miejsc w samochodzie. Dla przykładu, dokonujemy wyboru punktu odniesienia na lewych przednich drzwiach, a następnie dokonujemy pomiarów na innych częściach samochodu (wcześniej należy wybrać w MENU w opcji MTERIAŁ "Pkt odn"). W ten sposób, dokonując pomiaru np. na dachu otrzymujemy wynik -10um, co oznacza, że dach ma warstwę lakieru cieńszą o 10um od lewych przednich drzwi. Punkt odniesienia nie ulega skasowaniu po wyłączeniu miernika.


Ponadto funkcja ta służy do programowania innej odmiany blachy (inne metale). Podczas ustawiania punktu odniesienia wystarczy wykonać to na czystej blasze i od tej pory po wyborze materiału jako "Pkt odn" będziemy mogli dokonywać pomiarów właśnie na takiej blasze.


Do miernika dołączona jest gwarancja oraz dokładna instrukcja obsługi.
Instrukcja obsługi GL-6s w formacie PDF (język polski): POBIERZ
Instrukcja obsługi GL-6Hs w formacie PDF (język polski): POBIERZ
Mierniki kupisz u naszych dystrybutorów w super cenach: KUP TERAZ